top of page

Jinan je pětičlenné hudební seskupení, které vzniklo v roce 2017. Principem Jinanu je svoboda spolutvoření. Prostě nás spolu baví být a sem tam vznikne něco, co překvapí i nás. 
 
Vzniklo to  tak, že se Jirka a Kajča potkali na svatbě Mildy a Kajča začala experimentovat s Jirkovými melodiemi a doplnila seskupení Snýoe. Pak se přidala flétnistka Hanička, která přivedla Michala. Ten se rozhodl, že ty krásné písničky, které už máme nazkoušené, rozbije na základní kameny a poskládá znovu. No tak nějak jsme se do něj zamilovali. A tohle vlastně dělá pořád. Ten proces někam plyne a já vlastně ani nevím kam. Ale líbí se mi to.  
 
Do kapely se přidal Radek, když jsme natáčeli demíčko a už u nás zůstal. Díky němu se do kapely dostala africká kora a další bubny. 
 
No ale furt to nějak dobře nedrželo pohromadě a tak se jako poslední člen přidal Janek na bicí a opustila nás Hanka. 

Jak se v tom tak utápíme a vynořujeme, tak vlastně ani nevíme, jaký žánr hrajeme. Já si i myslím, že to člověk nemusí vědět, ale každý na to chce odpověď. Tak říkáme "kitchen pop", protože kuchyně se osvědčila jako dobré zkušební místo. 
Vás zveme, abyste se do toho procesu hraní ponořili s námi a smazali hranici mezi účinkujícím a publikem, protože jsme v tom spolu a v radosti. 
DSC_5750.jpg
bottom of page